Mueller Electric WI-M-18-25-2 WI-M-18-25-2 Wire Silicone Rubber Red 18 AWG 25 ft 7.62 m
Product details
| Jacket Material | Silicone Rubber |
| Jacket Colour | Red |
| Wire Gauge | 18AWG |
| Conductor Area CSA | - |
| Reel Length (Imperial) | 25ft |
| Reel Length (Metric) | 7.62m |
| Operating Temperature Max | - |
| No. of Max Strands x Strand Size | - |
| Voltage Rating | 3kV |
| Conductor Material | Copper |
| External Diameter | 3.6mm |
| Approval Specification | - |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MUELLER ELECTRIC |
| Part Number | WI-M-18-25-2 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $64.95
-70%$64.95
$19.48Mueller Electric WI-M-18-25-2 WI-M-18-25-2 Wire Silicone Rubber Red 18 AWG 25 ft 7.62 m
Product details
| Jacket Material | Silicone Rubber |
| Jacket Colour | Red |
| Wire Gauge | 18AWG |
| Conductor Area CSA | - |
| Reel Length (Imperial) | 25ft |
| Reel Length (Metric) | 7.62m |
| Operating Temperature Max | - |
| No. of Max Strands x Strand Size | - |
| Voltage Rating | 3kV |
| Conductor Material | Copper |
| External Diameter | 3.6mm |
| Approval Specification | - |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MUELLER ELECTRIC |
| Part Number | WI-M-18-25-2 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Jacket Material | Silicone Rubber |
| Jacket Colour | Red |
| Wire Gauge | 18AWG |
| Conductor Area CSA | - |
| Reel Length (Imperial) | 25ft |
| Reel Length (Metric) | 7.62m |
| Operating Temperature Max | - |
| No. of Max Strands x Strand Size | - |
| Voltage Rating | 3kV |
| Conductor Material | Copper |
| External Diameter | 3.6mm |
| Approval Specification | - |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MUELLER ELECTRIC |
| Part Number | WI-M-18-25-2 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.






