Mueller Electric WI-M-18-25-2 WI-M-18-25-2 Wire Silicone Rubber Red 18 AWG 25 ft 7.62 m
HomeStore
This is a WI-M-18-25-2 Wire , Silicone Rubber, Red, 18 AWG, 25 ft, 7.62 m product from MUELLER ELECTRIC with the model number WI-M-18-25-2
Product details
Jacket Material Silicone Rubber
Jacket Colour Red
Wire Gauge 18AWG
Conductor Area CSA -
Reel Length (Imperial) 25ft
Reel Length (Metric) 7.62m
Operating Temperature Max -
No. of Max Strands x Strand Size -
Voltage Rating 3kV
Conductor Material Copper
External Diameter 3.6mm
Approval Specification -
Brand MUELLER ELECTRIC
Part Number WI-M-18-25-2
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Jacket Colour Red
Wire Gauge 18AWG
Conductor Area CSA -
Reel Length (Imperial) 25ft
Reel Length (Metric) 7.62m
Operating Temperature Max -
Voltage Rating 3kV
Conductor Material Copper
External Diameter 3.6mm
Approval Specification -
Brand MUELLER ELECTRIC
Part Number WI-M-18-25-2
Description
Voltage Rating 3kV
External Diameter 3.6mm
Part Number WI-M-18-25-2
Mueller Electric WI-M-18-25-2 WI-M-18-25-2 Wire Silicone Rubber Red 18 AWG 25 ft 7.62 m | Tanotis