
MULTICOMP MC001613 Axial Fan, 12 V, DC, 80 mm, 25 mm, 47.5 dBA, 60 cu.ft/min
Product details
| Power Connection Type | 2 Lead Wires |
| Fan Frame Size | 80mm |
| Flow Rate - Metric | 102m³/h |
| Flow Rate - Imperial | 60cu.ft/min |
| External Depth | 25mm |
| Current Rating | 330mA |
| Current Type | DC |
| Supply Voltage | 12V |
| Product Range | - |
| Bearing Type | Ball |
| Noise Rating | 47.5dBA |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MC001613 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $62.32
-70%$62.32
$18.70MULTICOMP MC001613 Axial Fan, 12 V, DC, 80 mm, 25 mm, 47.5 dBA, 60 cu.ft/min
Product details
| Power Connection Type | 2 Lead Wires |
| Fan Frame Size | 80mm |
| Flow Rate - Metric | 102m³/h |
| Flow Rate - Imperial | 60cu.ft/min |
| External Depth | 25mm |
| Current Rating | 330mA |
| Current Type | DC |
| Supply Voltage | 12V |
| Product Range | - |
| Bearing Type | Ball |
| Noise Rating | 47.5dBA |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MC001613 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Power Connection Type | 2 Lead Wires |
| Fan Frame Size | 80mm |
| Flow Rate - Metric | 102m³/h |
| Flow Rate - Imperial | 60cu.ft/min |
| External Depth | 25mm |
| Current Rating | 330mA |
| Current Type | DC |
| Supply Voltage | 12V |
| Product Range | - |
| Bearing Type | Ball |
| Noise Rating | 47.5dBA |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MC001613 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.








