NMB TECHNOLOGIES 06015SS-12N-AT-00 AXIAL FAN, 60MM, 12VDC, 22.6CFM, 34DB
HomeStore
This is a AXIAL FAN, 60MM, 12VDC, 22.6CFM, 34DB product from NMB TECHNOLOGIES with the model number 06015SS-12N-AT-00
Product details
Supply Voltage 12VDC
Current Type DC
Fan Frame Size 60mm
External Depth 15mm
Noise Rating 34dB
Flow Rate - Imperial 22.6cu.ft/min
Flow Rate - Metric 0.64m³/min
Bearing Type Sleeve
Power Connection Type 2 Lead Wires
Current Rating 170mA
Product Range 06015SS Series
Other details
Brand NMB TECHNOLOGIES
Part Number 06015SS-12N-AT-00
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Supply Voltage 12VDC
Current Type DC
Fan Frame Size 60mm
External Depth 15mm
Noise Rating 34dB
Flow Rate - Metric 0.64m³/min
Bearing Type Sleeve
Current Rating 170mA
Product Range 06015SS Series
Other details
Brand NMB TECHNOLOGIES
Part Number 06015SS-12N-AT-00
Description
Supply Voltage 12VDC
Fan Frame Size 60mm
External Depth 15mm
Current Rating 170mA
Part Number 06015SS-12N-AT-00
NMB TECHNOLOGIES 06015SS-12N-AT-00 AXIAL FAN, 60MM, 12VDC, 22.6CFM, 34DB | Tanotis