MULTICOMP MC4133-S-DC12V-C Automotive Relay, SPDT, 12 VDC, 35 A, 4133 Series, Through Hole, Solder
HomeStore
Product details
Contact Voltage DC Nom 14V
Contact Material Silver Alloy
Relay Mounting Through Hole
Coil Resistance 96ohm
Product Range 4133 Series
Relay Terminals Solder
Contact Current 35A
Approvals & Standards -
Coil Voltage 12VDC
Contact Configuration SPDT
Other details
Brand MULTICOMP
Part Number MC4133-S-DC12V-C
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Contact Voltage DC Nom 14V
Contact Material Silver Alloy
Relay Mounting Through Hole
Coil Resistance 96ohm
Product Range 4133 Series
Relay Terminals Solder
Contact Current 35A
Approvals & Standards -
Coil Voltage 12VDC
Contact Configuration SPDT
Other details
Brand MULTICOMP
Part Number MC4133-S-DC12V-C
Contact Voltage DC Nom 14V
Coil Resistance 96ohm
Contact Current 35A
Coil Voltage 12VDC
Part Number MC4133-S-DC12V-C
MULTICOMP MC4133-S-DC12V-C Automotive Relay, SPDT, 12 VDC, 35 A, 4133 Series, Through Hole, Solder | Tanotis