
TE Connectivity V23076A3022C132 Automotive Relay 24 VDC 45 A SPST-NO Through Hole Solder Power K/V23076 Series
TE Connectivity V23076A3022C132 Automotive Relay 24 VDC 45 A SPST-NO Through Hole Solder Power K/V23076 Series
Product details
| Coil Voltage | 24VDC |
| Contact Current | 45A |
| Contact Configuration | SPST-NO |
| Relay Mounting | Through Hole |
| Relay Terminals | Solder |
| Product Range | Power Relay K/V23076 Series |
| Contact Voltage DC Nom | 12V |
| Coil Resistance | 362ohm |
| Contact Material | Silver Nickel |
| Approvals & Standards | - |
Other details
| Brand | TE CONNECTIVITY |
| Part Number | V23076A3022C132 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
TE Connectivity V23076A3022C132 Automotive Relay 24 VDC 45 A SPST-NO Through Hole Solder Power K/V23076 Series
Product details
| Coil Voltage | 24VDC |
| Contact Current | 45A |
| Contact Configuration | SPST-NO |
| Relay Mounting | Through Hole |
| Relay Terminals | Solder |
| Product Range | Power Relay K/V23076 Series |
| Contact Voltage DC Nom | 12V |
| Coil Resistance | 362ohm |
| Contact Material | Silver Nickel |
| Approvals & Standards | - |
Other details
| Brand | TE CONNECTIVITY |
| Part Number | V23076A3022C132 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Coil Voltage | 24VDC |
| Contact Current | 45A |
| Contact Configuration | SPST-NO |
| Relay Mounting | Through Hole |
| Relay Terminals | Solder |
| Product Range | Power Relay K/V23076 Series |
| Contact Voltage DC Nom | 12V |
| Coil Resistance | 362ohm |
| Contact Material | Silver Nickel |
| Approvals & Standards | - |
Other details
| Brand | TE CONNECTIVITY |
| Part Number | V23076A3022C132 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










