
Multicomp MCRR25223X7RK0100 Multilayer Ceramic Capacitor 22000 pF 100 V Mcrr Series +10% -5% Radial Leaded X7R
Multicomp MCRR25223X7RK0100 Multilayer Ceramic Capacitor 22000 pF 100 V Mcrr Series +10% -5% Radial Leaded X7R
- Radial leaded multilayer ceramic capacitors (MLCC)
- Multicomp products are rated 4.6 out of 5 stars
- 12 month limited warranty *view Terms & Conditions for details
- 96% of customers would recommend to a friend
Product details
| Capacitance | 22000pF |
| Voltage Rating | 100V |
| Product Range | MCRR Series |
| Capacitance Tolerance | +10%, -5% |
| Capacitor Terminals | Radial Leaded |
| Dielectric Characteristic | X7R |
| Lead Spacing | 2.54mm |
| Operating Temperature Min | -55°C |
| Operating Temperature Max | 125°C |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MCRR25223X7RK0100 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Multicomp MCRR25223X7RK0100 Multilayer Ceramic Capacitor 22000 pF 100 V Mcrr Series +10% -5% Radial Leaded X7R
- Radial leaded multilayer ceramic capacitors (MLCC)
- Multicomp products are rated 4.6 out of 5 stars
- 12 month limited warranty *view Terms & Conditions for details
- 96% of customers would recommend to a friend
Product details
| Capacitance | 22000pF |
| Voltage Rating | 100V |
| Product Range | MCRR Series |
| Capacitance Tolerance | +10%, -5% |
| Capacitor Terminals | Radial Leaded |
| Dielectric Characteristic | X7R |
| Lead Spacing | 2.54mm |
| Operating Temperature Min | -55°C |
| Operating Temperature Max | 125°C |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MCRR25223X7RK0100 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Radial leaded multilayer ceramic capacitors (MLCC)
- Multicomp products are rated 4.6 out of 5 stars
- 12 month limited warranty *view Terms & Conditions for details
- 96% of customers would recommend to a friend
Product details
| Capacitance | 22000pF |
| Voltage Rating | 100V |
| Product Range | MCRR Series |
| Capacitance Tolerance | +10%, -5% |
| Capacitor Terminals | Radial Leaded |
| Dielectric Characteristic | X7R |
| Lead Spacing | 2.54mm |
| Operating Temperature Min | -55°C |
| Operating Temperature Max | 125°C |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MCRR25223X7RK0100 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.









