
Multicomp PRO MC011379 Pptc Resettable Fuse Through Hole 400 mA 900 240 V -40 °C
Product details
| Thermistor Mounting | Through Hole |
| Product Range | - |
| Holding Current | 400mA |
| Tripping Current | 900mA |
| Voltage Rating | 240V |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP PRO |
| Part Number | MC011379 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Multicomp PRO MC011379 Pptc Resettable Fuse Through Hole 400 mA 900 240 V -40 °C
Product details
| Thermistor Mounting | Through Hole |
| Product Range | - |
| Holding Current | 400mA |
| Tripping Current | 900mA |
| Voltage Rating | 240V |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP PRO |
| Part Number | MC011379 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Thermistor Mounting | Through Hole |
| Product Range | - |
| Holding Current | 400mA |
| Tripping Current | 900mA |
| Voltage Rating | 240V |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP PRO |
| Part Number | MC011379 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










