MULTICOMP PRO MP006251
HomeStore
MULTICOMP PRO MP006251
MULTICOMP PRO MP006251
Product details
Blow Characteristic: Time Delay
Fuse Current: 5A
Voltage Rating VAC: 250V
Fuse Size Metric: 5mm x 20mm
Fuse Size Imperial: 0.2" x 0.79"
Product Range: -
Breaking Capacity Current AC: 1.5kA
Other details
Brand MULTICOMP PRO
Part Number MP006251
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
MULTICOMP PRO MP006251—
MULTICOMP PRO MP006251
Product details
Fuse Current: 5A
Voltage Rating VAC: 250V
Fuse Size Metric: 5mm x 20mm
Product Range: -
Other details
Brand MULTICOMP PRO
Part Number MP006251
Fuse Current: 5A
Voltage Rating VAC: 250V
Fuse Size Metric: 5mm x 20mm