
Multicomp PRO MP011368 MP011368 Fuseholder Automotive Blade 1 Fuses 500 A 100 VDC AEY Bolt Down New
Multicomp PRO MP011368 MP011368 Fuseholder Automotive Blade 1 Fuses 500 A 100 VDC AEY Bolt Down New
Product details
| Fuse Holder Type | Automotive Blade Fuse Holder |
| Fuse Current | 500A |
| Fuse Size Held | AEY |
| Holder Terminals | Bolt Down |
| No. of Fuses | 1Fuses |
| Product Range | - |
| Voltage Rating VAC | - |
| Voltage Rating VDC | 100V |
Other details
| Brand | MULTICOMP PRO |
| Part Number | MP011368 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $14.05
-70%$14.05
$4.21Multicomp PRO MP011368 MP011368 Fuseholder Automotive Blade 1 Fuses 500 A 100 VDC AEY Bolt Down New
Product details
| Fuse Holder Type | Automotive Blade Fuse Holder |
| Fuse Current | 500A |
| Fuse Size Held | AEY |
| Holder Terminals | Bolt Down |
| No. of Fuses | 1Fuses |
| Product Range | - |
| Voltage Rating VAC | - |
| Voltage Rating VDC | 100V |
Other details
| Brand | MULTICOMP PRO |
| Part Number | MP011368 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Fuse Holder Type | Automotive Blade Fuse Holder |
| Fuse Current | 500A |
| Fuse Size Held | AEY |
| Holder Terminals | Bolt Down |
| No. of Fuses | 1Fuses |
| Product Range | - |
| Voltage Rating VAC | - |
| Voltage Rating VDC | 100V |
Other details
| Brand | MULTICOMP PRO |
| Part Number | MP011368 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










