
Pomona 2948-48-2 Banana Test Lead Plug 47 " 1.2 m Red 15 A
- Multi-stacking banana plug patch cord
Product details
| Test Connector Type A | Banana Plug |
| Test Connector Type B | Banana Plug |
| Lead Length - Imperial | 47" |
| Lead Length - Metric | 1.2m |
| Insulator Colour | Red |
| Current Rating | 15A |
| Voltage Rating | 60VDC |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | POMONA |
| Part Number | 2948-48-2 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Pomona 2948-48-2 Banana Test Lead Plug 47 " 1.2 m Red 15 A
- Multi-stacking banana plug patch cord
Product details
| Test Connector Type A | Banana Plug |
| Test Connector Type B | Banana Plug |
| Lead Length - Imperial | 47" |
| Lead Length - Metric | 1.2m |
| Insulator Colour | Red |
| Current Rating | 15A |
| Voltage Rating | 60VDC |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | POMONA |
| Part Number | 2948-48-2 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Multi-stacking banana plug patch cord
Product details
| Test Connector Type A | Banana Plug |
| Test Connector Type B | Banana Plug |
| Lead Length - Imperial | 47" |
| Lead Length - Metric | 1.2m |
| Insulator Colour | Red |
| Current Rating | 15A |
| Voltage Rating | 60VDC |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | POMONA |
| Part Number | 2948-48-2 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











