
POMONA 3781-24-4 TEST LEAD, YELLOW, 609.6MM, 60VDC, 5A
Product details
| Insulator Colour | Yellow |
| Current Rating | 5A |
| Lead Length - Metric | 609.6mm |
| Product Range | Model 3781 Series |
| Test Connector Type B | Hook Clip |
| Lead Length - Imperial | 24" |
| Voltage Rating | 60VDC |
| Test Connector Type A | Hook Clip |
Other details
| Brand | POMONA |
| Part Number | 3781-24-4 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
POMONA 3781-24-4 TEST LEAD, YELLOW, 609.6MM, 60VDC, 5A
Product details
| Insulator Colour | Yellow |
| Current Rating | 5A |
| Lead Length - Metric | 609.6mm |
| Product Range | Model 3781 Series |
| Test Connector Type B | Hook Clip |
| Lead Length - Imperial | 24" |
| Voltage Rating | 60VDC |
| Test Connector Type A | Hook Clip |
Other details
| Brand | POMONA |
| Part Number | 3781-24-4 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Insulator Colour | Yellow |
| Current Rating | 5A |
| Lead Length - Metric | 609.6mm |
| Product Range | Model 3781 Series |
| Test Connector Type B | Hook Clip |
| Lead Length - Imperial | 24" |
| Voltage Rating | 60VDC |
| Test Connector Type A | Hook Clip |
Other details
| Brand | POMONA |
| Part Number | 3781-24-4 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











