PRO POWER 3182Y-0.50MMBLK100M Round Mains Cable 3182Y 2-Core 3A Black 0.5mm² x 100m
HomeStore
This is a Round Mains Cable 3182Y 2-Core 3A Black 0.5mm² x 100m product from PRO POWER with the model number 3182Y-0.50MMBLK100M
Product details
Jacket Colour Black
No. of Cores 2Core
Wire Gauge -
Conductor Area CSA 0.5mm²
Reel Length (Imperial) 328ft
Reel Length (Metric) 100m
No. of Max Strands x Strand Size 16 x 0.2mm
Voltage Rating 500V
Jacket Material PVC
Conductor Material Copper
External Diameter 6.2mm
Product Range 3182Y Series
Other details
Brand PRO POWER
Part Number 3182Y-0.50MMBLK100M
Quantity Reel of 1
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Jacket Colour Black
No. of Cores 2Core
Wire Gauge -
Conductor Area CSA 0.5mm²
Reel Length (Imperial) 328ft
Reel Length (Metric) 100m
Voltage Rating 500V
Jacket Material PVC
Conductor Material Copper
External Diameter 6.2mm
Product Range 3182Y Series
Other details
Brand PRO POWER
Quantity Reel of 1
Description
Conductor Area CSA 0.5mm²
Voltage Rating 500V
External Diameter 6.2mm
PRO POWER 3182Y-0.50MMBLK100M Round Mains Cable 3182Y 2-Core 3A Black 0.5mm² x 100m | Tanotis