PRO POWER PP-3182Y-1.50MMWHT Multicore Unscreened Cable, White, 2 Core, 1.5 mm²
Product details
| Jacket Colour | White |
| No. of Cores | 2Core |
| Wire Gauge | - |
| Conductor Area CSA | 1.5mm² |
| Reel Length (Imperial) | - |
| Reel Length (Metric) | - |
| No. of Max Strands x Strand Size | Solid |
| Voltage Rating | 500V |
| Jacket Material | PVC |
| Conductor Material | Copper |
| External Diameter | 7.4mm |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | PRO POWER |
| Part Number | PP-3182Y-1.50MMWHT |
| Quantity | 1 Metre |
| Technical Data Sheet EN |
Product details
| Jacket Colour | White |
| No. of Cores | 2Core |
| Wire Gauge | - |
| Reel Length (Imperial) | - |
| Reel Length (Metric) | - |
| Voltage Rating | 500V |
| Jacket Material | PVC |
| External Diameter | 7.4mm |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | PRO POWER |
| Quantity | 1 Metre |
Description
| Voltage Rating | 500V |
| External Diameter | 7.4mm |