PRO POWER PPYY3C2.50 50M Multicore Unscreened Cable, YY, Grey, 3 Core, 2.5 mm², 164 ft, 50 m
Product details
| Jacket Colour | Grey |
| No. of Cores | 3Core |
| Wire Gauge | - |
| Conductor Area CSA | 2.5mm² |
| Reel Length (Imperial) | 164ft |
| Reel Length (Metric) | 50m |
| No. of Max Strands x Strand Size | - |
| Voltage Rating | 500V |
| Jacket Material | PVC |
| Conductor Material | Copper |
| External Diameter | 8.1mm |
| Product Range | YY |
Other details
| Brand | PRO POWER |
| Part Number | PPYY3C2.50 50M |
| Quantity | Reel of 1 |
| Technical Data Sheet EN |
Product details
| Jacket Colour | Grey |
| No. of Cores | 3Core |
| Wire Gauge | - |
| Reel Length (Metric) | 50m |
| Voltage Rating | 500V |
| Jacket Material | PVC |
| External Diameter | 8.1mm |
| Product Range | YY |
Other details
| Brand | PRO POWER |
| Quantity | Reel of 1 |
Description
| Voltage Rating | 500V |
| External Diameter | 8.1mm |