Raychem - TE Connectivity 44A1121-26-0/9-9 Multipair Cable Screened 1 Pair 26 AWG 328 ft 100 m
Product details
| Cable Shielding | Screened |
| No. of Pairs | 1 Pair |
| Wire Gauge | 26AWG |
| Conductor Area CSA | - |
| Reel Length (Imperial) | 328ft |
| Reel Length (Metric) | 100m |
| Jacket Colour | White |
| No. of Max Strands x Strand Size | - |
| Voltage Rating | 600V |
| Jacket Material | PVF2 |
| Conductor Material | Tinned Copper |
| External Diameter | 2.59mm |
| Product Range | Spec 44 series |
Other details
| Brand | RAYCHEM - TE CONNECTIVITY |
| Part Number | 44A1121-26-0/9-9 |
| Quantity | Reel ofĀ 100 |
| Drawing EN | |
| Manufacturer Catalogue EN |
Product details
| Cable Shielding | Screened |
| No. of Pairs | 1 Pair |
| Wire Gauge | 26AWG |
| Conductor Area CSA | - |
| Jacket Colour | White |
| Voltage Rating | 600V |
| Jacket Material | PVF2 |
| External Diameter | 2.59mm |
Other details
| Quantity | Reel ofĀ 100 |
| Drawing EN | |
| Manufacturer Catalogue EN |
Description
| Voltage Rating | 600V |
| External Diameter | 2.59mm |