Rubycon 10PX2200MEFC10X16 Electrolytic Capacitor Miniature 2200 µF 10 V ± 20% Radial Leaded 2000 Hours @ 105°C Polar
HomeStore
  • 860mA RMS at 120Hz/105°C Rated ripple current
Applications
Computers & Computer Peripherals, Aerospace, Defence, Military, Multimedia, Consumer Electronics
Other details
Brand RUBYCON
Part Number 10PX2200MEFC10X16
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Applications
Other details
Brand RUBYCON
Part Number 10PX2200MEFC10X16
Description
Part Number 10PX2200MEFC10X16
Rubycon 10PX2200MEFC10X16 Electrolytic Capacitor Miniature 2200 µF 10 V ± 20% Radial Leaded 2000 Hours @ 105°C Polar | Tanotis