Samtec RF179-74SP3-72RP2-0254 RF / Coaxial Cable Assembly BNC Straight Plug MCX Right Angle RG179 75 ohm 10 " 254 mm
HomeStore
This is a RF / Coaxial Cable Assembly, BNC Straight Plug, MCX Right Angle Plug, RG179, 75 ohm, 10 ", 254 mm product from SAMTEC with the model number RF179-74SP3-72RP2-0254
Product details
Connector Type A BNC Straight Plug
Connector Type B MCX Right Angle Plug
Coaxial Cable Type RG179
Impedance 75ohm
Cable Length - Imperial 10"
Cable Length - Metric 254mm
Jacket Colour Amber
Product Range RF179 Series
Other details
Brand SAMTEC
Part Number RF179-74SP3-72RP2-0254
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Coaxial Cable Type RG179
Impedance 75ohm
Cable Length - Imperial 10"
Cable Length - Metric 254mm
Jacket Colour Amber
Product Range RF179 Series
Other details
Brand SAMTEC
Description
Impedance 75ohm
Cable Length - Imperial 10"
Cable Length - Metric 254mm
Samtec RF179-74SP3-72RP2-0254 RF / Coaxial Cable Assembly BNC Straight Plug MCX Right Angle RG179 75 ohm 10 " 254 mm | Tanotis