
Schaffner IL13P-R-UK1-H05-3100-200 Mains Power Cord IEC 320 C13 to C14 2 m 10 A 250 VAC Black
Schaffner IL13P-R-UK1-H05-3100-200 Mains Power Cord IEC 320 C13 to C14 2 m 10 A 250 VAC Black
Product details
| Connector to Connector | IEC 320 C13 to IEC 320 C14 |
| Cable Length - Metric | 2m |
| Current Rating | 10A |
| Voltage Rating | 250VAC |
| Jacket Colour | Black |
| Product Range | - |
| Cable Length - Imperial | 6.6ft |
Other details
| Brand | SCHAFFNER |
| Part Number | IL13P-R-UK1-H05-3100-200 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $33.94
-70%$33.94
$10.18Schaffner IL13P-R-UK1-H05-3100-200 Mains Power Cord IEC 320 C13 to C14 2 m 10 A 250 VAC Black
Product details
| Connector to Connector | IEC 320 C13 to IEC 320 C14 |
| Cable Length - Metric | 2m |
| Current Rating | 10A |
| Voltage Rating | 250VAC |
| Jacket Colour | Black |
| Product Range | - |
| Cable Length - Imperial | 6.6ft |
Other details
| Brand | SCHAFFNER |
| Part Number | IL13P-R-UK1-H05-3100-200 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Connector to Connector | IEC 320 C13 to IEC 320 C14 |
| Cable Length - Metric | 2m |
| Current Rating | 10A |
| Voltage Rating | 250VAC |
| Jacket Colour | Black |
| Product Range | - |
| Cable Length - Imperial | 6.6ft |
Other details
| Brand | SCHAFFNER |
| Part Number | IL13P-R-UK1-H05-3100-200 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










