SCHNEIDER ELECTRIC NSYTBS191210H Plastic Enclosure, Flame Retardent, Multipurpose, ABS, 121 mm, IP66, NEMA 4, 4X, 192 mm
HomeStore
This is a Plastic Enclosure, Flame Retardent, Multipurpose, ABS, 121 mm, IP66, NEMA 4, 4X, 192 mm product from SCHNEIDER ELECTRIC with the model number NSYTBS191210H
Product details
Enclosure Type Multipurpose
Enclosure Material ABS
IP Rating IP66
NEMA Rating NEMA 4, 4X
External Height - Metric 192mm
External Width - Metric 121mm
External Depth - Metric 105mm
Body Colour Grey
External Height - Imperial 7.56"
External Width - Imperial 4.76"
External Depth - Imperial 4.13"
Product Range -
Other details
Brand SCHNEIDER ELECTRIC
Part Number NSYTBS191210H
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Enclosure Type Multipurpose
Enclosure Material ABS
IP Rating IP66
NEMA Rating NEMA 4, 4X
External Height - Metric 192mm
External Width - Metric 121mm
External Depth - Metric 105mm
Body Colour Grey
Product Range -
Other details
Brand SCHNEIDER ELECTRIC
Part Number NSYTBS191210H
Description
External Height - Metric 192mm
External Width - Metric 121mm
External Depth - Metric 105mm
Part Number NSYTBS191210H
SCHNEIDER ELECTRIC NSYTBS191210H Plastic Enclosure, Flame Retardent, Multipurpose, ABS, 121 mm, IP66, NEMA 4, 4X, 192 mm | Tanotis