
SCHURTER 0034.3113 Fuse, Cartridge, FST Series, 400 mA, 250 V, 5mm x 20mm, 0.2" x 0.79", 35 A
SCHURTER 0034.3113 Fuse, Cartridge, FST Series, 400 mA, 250 V, 5mm x 20mm, 0.2" x 0.79", 35 A
Product details
| Product Range | FST Series |
| Fuse Current | 400mA |
| Voltage Rating V AC | 250V |
| Fuse Size Metric | 5mm x 20mm |
| Fuse Size Imperial | 0.2" x 0.79" |
| Breaking Capacity Current AC | 35A |
| Blow Characteristic | Time Delay |
Other details
| Brand | SCHURTER |
| Part Number | 0034.3113 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Application Note EN | |
| 3D Product Image EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
SCHURTER 0034.3113 Fuse, Cartridge, FST Series, 400 mA, 250 V, 5mm x 20mm, 0.2" x 0.79", 35 A
Product details
| Product Range | FST Series |
| Fuse Current | 400mA |
| Voltage Rating V AC | 250V |
| Fuse Size Metric | 5mm x 20mm |
| Fuse Size Imperial | 0.2" x 0.79" |
| Breaking Capacity Current AC | 35A |
| Blow Characteristic | Time Delay |
Other details
| Brand | SCHURTER |
| Part Number | 0034.3113 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Application Note EN | |
| 3D Product Image EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Product Range | FST Series |
| Fuse Current | 400mA |
| Voltage Rating V AC | 250V |
| Fuse Size Metric | 5mm x 20mm |
| Fuse Size Imperial | 0.2" x 0.79" |
| Breaking Capacity Current AC | 35A |
| Blow Characteristic | Time Delay |
Other details
| Brand | SCHURTER |
| Part Number | 0034.3113 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Application Note EN | |
| 3D Product Image EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










