
SCHURTER TA35-CFTWF160C0 Thermal Circuit Breaker, TA35 Series, 240 VAC, 32 VDC, 16 A, 1 Pole, Panel
SCHURTER TA35-CFTWF160C0 Thermal Circuit Breaker, TA35 Series, 240 VAC, 32 VDC, 16 A, 1 Pole, Panel
Product details
| Product Range | TA35 Series |
| Voltage Rating V AC | 240VAC |
| Voltage Rating V DC | 32VDC |
| Current Rating | 16A |
| No. of Poles | 1 Pole |
| Circuit Breaker Mounting | Panel |
Other details
| Brand | SCHURTER |
| Part Number | TA35-CFTWF160C0 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
SCHURTER TA35-CFTWF160C0 Thermal Circuit Breaker, TA35 Series, 240 VAC, 32 VDC, 16 A, 1 Pole, Panel
Product details
| Product Range | TA35 Series |
| Voltage Rating V AC | 240VAC |
| Voltage Rating V DC | 32VDC |
| Current Rating | 16A |
| No. of Poles | 1 Pole |
| Circuit Breaker Mounting | Panel |
Other details
| Brand | SCHURTER |
| Part Number | TA35-CFTWF160C0 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Product Range | TA35 Series |
| Voltage Rating V AC | 240VAC |
| Voltage Rating V DC | 32VDC |
| Current Rating | 16A |
| No. of Poles | 1 Pole |
| Circuit Breaker Mounting | Panel |
Other details
| Brand | SCHURTER |
| Part Number | TA35-CFTWF160C0 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.












