
Schutzinger KML 7460 / SAK 1 250 Test Lead 4mm Banana Plugs Shrouded x2 Kelvin Clip 60 VDC 10 A Black Red 2.5 m
Schutzinger KML 7460 / SAK 1 250 Test Lead 4mm Banana Plugs Shrouded x2 Kelvin Clip 60 VDC 10 A Black Red 2.5 m
Product details
| Test Connector Type A | 4mm Banana Plugs, Shrouded x2 |
| Test Connector Type B | Kelvin Clip |
| Voltage Rating | 60VDC |
| Current Rating | 10A |
| Insulator Colour | Black, Red |
| Lead Length - Metric | 2.5m |
| Lead Length - Imperial | 8.2ft |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | SCHUTZINGER |
| Part Number | KML 7460 / SAK / 1 / 250 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $162.47
-70%$162.47
$48.74Schutzinger KML 7460 / SAK 1 250 Test Lead 4mm Banana Plugs Shrouded x2 Kelvin Clip 60 VDC 10 A Black Red 2.5 m
Product details
| Test Connector Type A | 4mm Banana Plugs, Shrouded x2 |
| Test Connector Type B | Kelvin Clip |
| Voltage Rating | 60VDC |
| Current Rating | 10A |
| Insulator Colour | Black, Red |
| Lead Length - Metric | 2.5m |
| Lead Length - Imperial | 8.2ft |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | SCHUTZINGER |
| Part Number | KML 7460 / SAK / 1 / 250 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Test Connector Type A | 4mm Banana Plugs, Shrouded x2 |
| Test Connector Type B | Kelvin Clip |
| Voltage Rating | 60VDC |
| Current Rating | 10A |
| Insulator Colour | Black, Red |
| Lead Length - Metric | 2.5m |
| Lead Length - Imperial | 8.2ft |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | SCHUTZINGER |
| Part Number | KML 7460 / SAK / 1 / 250 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











