SIRETTA TANGO19/3M/SMAM/SMAM/S/S/20 ANTENNA, SCREW MOUNT, RHCP, SMA, 3M
  • Frequencies: 850, 900, 1575.42, 1800, 1900MHz
  • Quad band GSM/GPRS, GPS
  • Polarization: GSM - Vertical, GPS - RHCP
  • Lead: 2x 3m, RG174
  • Connection: 2x SMA plugs
  • Dimensions: Ƙ46x14.5mm
Product details
Input Impedance 50ohm
Frequency Min 850MHz
Antenna Type GPS / GSM
Antenna Mounting Thread Mount
Gain 28dBi
Input Power -
Antenna Polarisation Right Hand Circular
VSWR -
Product Range Tango 19 Series
Frequency Max 1.9GHz
Antenna Applications GSM, 3G, Wi-Fi
Other details
Brand SIRETTA
Part Number TANGO19/3M/SMAM/SMAM/S/S/20
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
  • Quad band GSM/GPRS, GPS
  • Lead: 2x 3m, RG174
  • Connection: 2x SMA plugs
  • Dimensions: Ƙ46x14.5mm
Product details
Input Impedance 50ohm
Frequency Min 850MHz
Antenna Type GPS / GSM
Antenna Mounting Thread Mount
Gain 28dBi
Input Power -
VSWR -
Product Range Tango 19 Series
Frequency Max 1.9GHz
Other details
Brand SIRETTA
Description
  • Dimensions: Ƙ46x14.5mm
Input Impedance 50ohm
Frequency Min 850MHz
Frequency Max 1.9GHz