Suntan TS170R1H104MSBFB0R Multilayer Ceramic Capacitor 0.1 µF 50 V TS17 Series ± 20% Radial Leaded Y5V
HomeStore
This is a Multilayer Ceramic Capacitor, 0.1 µF, 50 V, TS17 Series, ± 20%, Radial Leaded, Y5V product from SUNTAN with the model number TS170R1H104MSBFB0R
Product details
Capacitance 0.1µF
Voltage Rating 50V
Product Range TS17 Series
Capacitance Tolerance ± 20%
Capacitor Terminals Radial Leaded
Dielectric Characteristic Y5V
Lead Spacing 5.08mm
Operating Temperature Min -25°C
Operating Temperature Max 85°C
Automotive Qualification Standard -
Brand SUNTAN
Part Number TS170R1H104MSBFB0R
Product details
Capacitance 0.1µF
Voltage Rating 50V
Product Range TS17 Series
Capacitance Tolerance ± 20%
Dielectric Characteristic Y5V
Lead Spacing 5.08mm
Operating Temperature Max 85°C
Brand SUNTAN
Part Number TS170R1H104MSBFB0R
Description
Capacitance 0.1µF
Voltage Rating 50V
Capacitance Tolerance ± 20%
Lead Spacing 5.08mm
Operating Temperature Max 85°C
Part Number TS170R1H104MSBFB0R
You may also like
NEW
Thumbnail 1
Wurth Elektronik 885342211003 SMD Multilayer Ceramic Capacitor 1812 [4532 Metric] 0.47 µF 250 V ± 10% X7R WCAP-CSMH Series
NEW
WURTH ELEKTRONIK 885012209014 SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 1210 [3225 Metric], 10 �F, 16 V, � 10%, X7R, WCAP-CSGP Series
-70%NEW