TDK VLS5045EX-150M Power Inductor (SMD), 15 µH, 1.9 A, 2.2 A, VLS-EX series, 5mm x 5mm x 4.5mm, Wirewound
HomeStore
This is a Power Inductor (SMD), 15 µH, 1.9 A, 2.2 A, VLS-EX series, 5mm x 5mm x 4.5mm, Wirewound product from TDK with the model number VLS5045EX-150M
Product details
Inductance 15µH
RMS Current (Irms) 1.9A
Saturation Current (Isat) 2.2A
Product Range VLS-EX series
Power Inductor Case 5mm x 5mm x 4.5mm
Inductor Construction Wirewound
DC Resistance Max 0.11ohm
Inductance Tolerance ± 20%
Packaging Cut Tape
Other details
Brand TDK
Part Number VLS5045EX-150M
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-71%
Product details
Inductance 15µH
RMS Current (Irms) 1.9A
Saturation Current (Isat) 2.2A
Product Range VLS-EX series
DC Resistance Max 0.11ohm
Inductance Tolerance ± 20%
Packaging Cut Tape
Other details
Brand TDK
Part Number VLS5045EX-150M
Description
Inductance 15µH
RMS Current (Irms) 1.9A
Saturation Current (Isat) 2.2A
DC Resistance Max 0.11ohm
Inductance Tolerance ± 20%
Part Number VLS5045EX-150M
TDK VLS5045EX-150M Power Inductor (SMD), 15 µH, 1.9 A, 2.2 A, VLS-EX series, 5mm x 5mm x 4.5mm, Wirewound | Tanotis