TE CONNECTIVITY CPF0402B147KE1 SMD Chip Resistor, Precision, 147 kohm, 25 V, 0402 [1005 Metric], 63 mW, ± 0.1%, CPF Series
HomeStore
This is a SMD Chip Resistor, Precision, 147 kohm, 25 V, 0402 [1005 Metric], 63 mW, ± 0.1%, CPF Series product from TE CONNECTIVITY with the model number CPF0402B147KE1
Product details
Resistance 147kohm
Voltage Rating 25V
Resistor Case Style 0402 [1005 Metric]
Power Rating 63mW
Resistance Tolerance ± 0.1%
Product Range CPF Series
Packaging Cut Tape
Resistor Element Type Thin Film
Temperature Coefficient ± 25ppm/°C
Automotive Qualification Standard -
Other details
Brand TE CONNECTIVITY
Part Number CPF0402B147KE1
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Resistance 147kohm
Voltage Rating 25V
Power Rating 63mW
Resistance Tolerance ± 0.1%
Product Range CPF Series
Packaging Cut Tape
Other details
Brand TE CONNECTIVITY
Part Number CPF0402B147KE1
Description
Resistance 147kohm
Voltage Rating 25V
Power Rating 63mW
Resistance Tolerance ± 0.1%
Part Number CPF0402B147KE1
TE CONNECTIVITY CPF0402B147KE1 SMD Chip Resistor, Precision, 147 kohm, 25 V, 0402 [1005 Metric], 63 mW, ± 0.1%, CPF Series | Tanotis