![TE CONNECTIVITY RN73C2A3K48BTDF SMD Chip Resistor, Thin Film, 3.48 kohm, 100 V, 0805 [2012 Metric], 100 mW, ± 0.1%, RN73 Series](https://img.otislab.shop/images/product/te-connectivity-rn73c2a3k48btdf-smd-chip-resistor-thin-film-3-48-kohm-100-v-0805-2012-metric-100-mw-plusmn-0-1-rn73-series-1.jpg)
TE CONNECTIVITY RN73C2A3K48BTDF SMD Chip Resistor, Thin Film, 3.48 kohm, 100 V, 0805 [2012 Metric], 100 mW, ± 0.1%, RN73 Series
TE CONNECTIVITY RN73C2A3K48BTDF SMD Chip Resistor, Thin Film, 3.48 kohm, 100 V, 0805 [2012 Metric], 100 mW, ± 0.1%, RN73 Series
Product details
| Resistance | 3.48kohm |
| Voltage Rating | 100V |
| Resistor Case Style | 0805 [2012 Metric] |
| Power Rating | 100mW |
| Resistance Tolerance | ± 0.1% |
| Product Range | RN73 Series |
| Packaging | Cut Tape |
| Resistor Element Type | Thin Film |
| Temperature Coefficient | ± 10ppm/°C |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | TE CONNECTIVITY |
| Part Number | RN73C2A3K48BTDF |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| 3D Product Image EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
TE CONNECTIVITY RN73C2A3K48BTDF SMD Chip Resistor, Thin Film, 3.48 kohm, 100 V, 0805 [2012 Metric], 100 mW, ± 0.1%, RN73 Series
Product details
| Resistance | 3.48kohm |
| Voltage Rating | 100V |
| Resistor Case Style | 0805 [2012 Metric] |
| Power Rating | 100mW |
| Resistance Tolerance | ± 0.1% |
| Product Range | RN73 Series |
| Packaging | Cut Tape |
| Resistor Element Type | Thin Film |
| Temperature Coefficient | ± 10ppm/°C |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | TE CONNECTIVITY |
| Part Number | RN73C2A3K48BTDF |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| 3D Product Image EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Resistance | 3.48kohm |
| Voltage Rating | 100V |
| Resistor Case Style | 0805 [2012 Metric] |
| Power Rating | 100mW |
| Resistance Tolerance | ± 0.1% |
| Product Range | RN73 Series |
| Packaging | Cut Tape |
| Resistor Element Type | Thin Film |
| Temperature Coefficient | ± 10ppm/°C |
| Automotive Qualification Standard | - |
Other details
| Brand | TE CONNECTIVITY |
| Part Number | RN73C2A3K48BTDF |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| 3D Product Image EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











