
TE CONNECTIVITY LWB-101-10.0(10) Sleeving, Instalite®, Braided, 10 m, 32.8 ft, 10 mm, Copper, Tin Plated
TE CONNECTIVITY LWB-101-10.0(10) Sleeving, Instalite®, Braided, 10 m, 32.8 ft, 10 mm, Copper, Tin Plated
Product details
| Sleeving / Tubing Type | Braided |
| Length - Metric | 10m |
| Length - Imperial | 32.8ft |
| Internal Diameter | 10mm |
| Sleeving Material | Copper, Tin Plated |
| Sleeving Colour | - |
| Product Range | INSTALITE LWB-10X Series |
Other details
| Brand | TE CONNECTIVITY |
| Part Number | LWB-101-10.0(10) |
| Quantity | Reel ofĀ 1 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $1,473.01
-70%$1,473.01
$441.90TE CONNECTIVITY LWB-101-10.0(10) Sleeving, Instalite®, Braided, 10 m, 32.8 ft, 10 mm, Copper, Tin Plated
Product details
| Sleeving / Tubing Type | Braided |
| Length - Metric | 10m |
| Length - Imperial | 32.8ft |
| Internal Diameter | 10mm |
| Sleeving Material | Copper, Tin Plated |
| Sleeving Colour | - |
| Product Range | INSTALITE LWB-10X Series |
Other details
| Brand | TE CONNECTIVITY |
| Part Number | LWB-101-10.0(10) |
| Quantity | Reel ofĀ 1 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Sleeving / Tubing Type | Braided |
| Length - Metric | 10m |
| Length - Imperial | 32.8ft |
| Internal Diameter | 10mm |
| Sleeving Material | Copper, Tin Plated |
| Sleeving Colour | - |
| Product Range | INSTALITE LWB-10X Series |
Other details
| Brand | TE CONNECTIVITY |
| Part Number | LWB-101-10.0(10) |
| Quantity | Reel ofĀ 1 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










