TE CONNECTIVITY RMW-16/5-1200/ADH-0 Adhesive Lined Heat Shrink Tubing, Medium Wall, 16 mm, 0.63 ", 3:1, Black, 4 ft, 1.22 m
Product details
| I.D. Supplied - Metric | 16mm |
| I.D. Supplied - Imperial | 0.63" |
| Shrink Ratio | 3:1 |
| Shrink Tubing / Boot Colour | Black |
| Length - Imperial | 4ft |
| Length - Metric | 1.22m |
| I.D. Recovered Max - Metric | 5mm |
| I.D. Recovered Max - Imperial | 0.197" |
| Shrink Tubing / Boot Material | Crosslinked PO (Polyolefin) |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | TE CONNECTIVITY |
| Part Number | RMW-16/5-1200/ADH-0 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
Product details
| Shrink Ratio | 3:1 |
| Length - Imperial | 4ft |
| Length - Metric | 1.22m |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | TE CONNECTIVITY |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
Description