
THOMAS & BETTS 2932AL CABLE/CORD GLAND, AL, 19.05MM/0.75IN, 12.7MM-19.05MM
Product details
| Cable Diameter Max | 0.75" |
| Cable Gland Material | Aluminium |
| Thread Size - Metric | - |
| Product Range | - |
| Cable Diameter Min | 0.5" |
| Thread Size - Imperial | 3/4 |
| IP / NEMA Rating | Not Rated |
| Gland Colour | Metallic |
Other details
| Brand | THOMAS & BETTS |
| Part Number | 2932AL |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
THOMAS & BETTS 2932AL CABLE/CORD GLAND, AL, 19.05MM/0.75IN, 12.7MM-19.05MM
Product details
| Cable Diameter Max | 0.75" |
| Cable Gland Material | Aluminium |
| Thread Size - Metric | - |
| Product Range | - |
| Cable Diameter Min | 0.5" |
| Thread Size - Imperial | 3/4 |
| IP / NEMA Rating | Not Rated |
| Gland Colour | Metallic |
Other details
| Brand | THOMAS & BETTS |
| Part Number | 2932AL |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Cable Diameter Max | 0.75" |
| Cable Gland Material | Aluminium |
| Thread Size - Metric | - |
| Product Range | - |
| Cable Diameter Min | 0.5" |
| Thread Size - Imperial | 3/4 |
| IP / NEMA Rating | Not Rated |
| Gland Colour | Metallic |
Other details
| Brand | THOMAS & BETTS |
| Part Number | 2932AL |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










