
Techspray 170S Platoshear Cutter 15AWG Wire 130.17MM
Product details
| Overall Length | 130.17mm |
| Cutting Capacity Max | 1.5mm |
| For Use With | Upto 15AWG Copper Wires |
| Blade Edge | Shear |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | TECHSPRAY |
| Part Number | 170S |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Techspray 170S Platoshear Cutter 15AWG Wire 130.17MM
Product details
| Overall Length | 130.17mm |
| Cutting Capacity Max | 1.5mm |
| For Use With | Upto 15AWG Copper Wires |
| Blade Edge | Shear |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | TECHSPRAY |
| Part Number | 170S |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Overall Length | 130.17mm |
| Cutting Capacity Max | 1.5mm |
| For Use With | Upto 15AWG Copper Wires |
| Blade Edge | Shear |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | TECHSPRAY |
| Part Number | 170S |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.






