TXC 7C-27.000MBA-T Oscillator, 27 MHz, 25 ppm, SMD, 5mm x 3.2mm, 3.3 V, 7C Series
HomeStore
This is a Oscillator, 27 MHz, 25 ppm, SMD, 5mm x 3.2mm, 3.3 V, 7C Series product from TXC with the model number 7C-27.000MBA-T
Product details
Frequency Nom 27MHz
Frequency Stability + / - 25ppm
Oscillator Case SMD, 5mm x 3.2mm
Supply Voltage Nom 3.3V
Product Range 7C Series
Operating Temperature Min -40°C
Operating Temperature Max 85°C
Oscillator Output Compatibility CMOS
Other details
Brand TXC
Part Number 7C-27.000MBA-T
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Miscellaneous EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Frequency Nom 27MHz
Supply Voltage Nom 3.3V
Product Range 7C Series
Operating Temperature Max 85°C
Other details
Brand TXC
Part Number 7C-27.000MBA-T
Product Information
Shipping & Returns
Description
Frequency Nom 27MHz
Supply Voltage Nom 3.3V
Operating Temperature Max 85°C
Part Number 7C-27.000MBA-T
TXC 7C-27.000MBA-T Oscillator, 27 MHz, 25 ppm, SMD, 5mm x 3.2mm, 3.3 V, 7C Series | Tanotis