VIGORTRONIX VTX-214-010-124 AC/DC PCB Mount Power Supply (PSU), Class II, 1 Output, 10 W, 24 V, 420 mA
HomeStore
This is a AC/DC PCB Mount Power Supply (PSU), Class II, 1 Output, 10 W, 24 V, 420 mA product from VIGORTRONIX with the model number VTX-214-010-124
Product details
No. of Outputs 1 Output
Output Power Max 10W
Output Voltage - Output 1 24V
Output Current - Output 1 420mA
Output Voltage - Output 2 -
Output Current - Output 2 -
Output Voltage - Output 3 -
Output Current - Output 3 -
Power Supply Output Type Fixed
Input Voltage AC Min 90V
Input Voltage AC Max 265V
Width 37mm
Height 27mm
Depth 57mm
Product Range VTX-214-0xx Series
Other details
Brand VIGORTRONIX
Part Number VTX-214-010-124
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
No. of Outputs 1 Output
Output Power Max 10W
Output Voltage - Output 1 24V
Output Voltage - Output 2 -
Output Current - Output 2 -
Output Voltage - Output 3 -
Output Current - Output 3 -
Power Supply Output Type Fixed
Input Voltage AC Min 90V
Input Voltage AC Max 265V
Width 37mm
Height 27mm
Depth 57mm
Other details
Brand VIGORTRONIX
Part Number VTX-214-010-124
Description
Output Power Max 10W
Output Voltage - Output 1 24V
Input Voltage AC Min 90V
Input Voltage AC Max 265V
Width 37mm
Height 27mm
Depth 57mm
Part Number VTX-214-010-124
VIGORTRONIX VTX-214-010-124 AC/DC PCB Mount Power Supply (PSU), Class II, 1 Output, 10 W, 24 V, 420 mA | Tanotis