XP Power ECE80US24-SD AC/DC DIN Rail Supply (PSU) Screw Terminals 1 Output 80 W 24 V 3.33 A
HomeStore
This is a AC/DC DIN Rail Power Supply (PSU), Screw Terminals, 1 Output, 80 W, 24 V, 3.33 A product from XP POWER with the model number ECE80US24-SD
Product details
No. of Outputs 1 Output
Output Power Max 80W
Output Voltage - Output 1 24V
Output Current - Output 1 3.33A
Output Voltage - Output 2 -
Output Current - Output 2 -
Output Voltage - Output 3 -
Output Current - Output 3 -
Output Voltage - Output 4 -
Output Current - Output 4 -
Input Voltage AC Min 85V
Input Voltage AC Max 264V
Power Supply Output Type Fixed
Product Range ECE80 Series
RoHS Phthalates Compliant To Be Advised
Other details
Brand XP POWER
Part Number ECE80US24-SD
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
CAD Multiple Formats EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
No. of Outputs 1 Output
Output Power Max 80W
Output Voltage - Output 1 24V
Output Voltage - Output 2 -
Output Current - Output 2 -
Output Voltage - Output 3 -
Output Current - Output 3 -
Output Voltage - Output 4 -
Output Current - Output 4 -
Input Voltage AC Min 85V
Input Voltage AC Max 264V
Power Supply Output Type Fixed
Product Range ECE80 Series
Other details
Brand XP POWER
Part Number ECE80US24-SD
Quantity Each
Product Information
Shipping & Returns
Description
Output Power Max 80W
Output Voltage - Output 1 24V
Input Voltage AC Min 85V
Input Voltage AC Max 264V
Part Number ECE80US24-SD
XP Power ECE80US24-SD AC/DC DIN Rail Supply (PSU) Screw Terminals 1 Output 80 W 24 V 3.33 A | Tanotis