VISHAY 534B1101JL Rotary Potentiometer, Wirewound, 100 ohm, 2 W, ± 5%, 534 Series, 10 Turns, Linear
HomeStore
Product details
Shaft Length 20.6mm
Shaft Diameter 6.35mm
No. of Gangs 1
Adjustment Type Rotary
Resistance Tolerance ± 5%
Product Range 534 Series
Track Taper Linear
No. of Turns 10Turns
Potentiometer Mounting Panel
Power Rating 2W
Track Resistance 100ohm
Other details
Brand VISHAY
Part Number 534B1101JL
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Shaft Length 20.6mm
Shaft Diameter 6.35mm
No. of Gangs 1
Adjustment Type Rotary
Resistance Tolerance ± 5%
Product Range 534 Series
Track Taper Linear
No. of Turns 10Turns
Potentiometer Mounting Panel
Power Rating 2W
Track Resistance 100ohm
Other details
Brand VISHAY
Part Number 534B1101JL
Shaft Length 20.6mm
Shaft Diameter 6.35mm
Resistance Tolerance ± 5%
Power Rating 2W
Track Resistance 100ohm
Part Number 534B1101JL
VISHAY 534B1101JL Rotary Potentiometer, Wirewound, 100 ohm, 2 W, ± 5%, 534 Series, 10 Turns, Linear | Tanotis