Vishay M64Y203KB40 Trimmer Potentiometer 20 Kohm 23 Turns Through Hole 64Y Series 500 mW ± 10%
HomeStore
This is a Trimmer Potentiometer, 20 kohm, 23 Turns, Through Hole, 64Y Series, 500 mW, ± 10% product from VISHAY with the model number M64Y203KB40
Product details
Track Resistance 20kohm
No. of Turns 23Turns
Potentiometer Mounting Through Hole
Product Range 64Y Series
Power Rating 500mW
Resistance Tolerance ± 10%
Temperature Coefficient ± 100ppm/°C
Automotive Qualification Standard -
RoHS Phthalates Compliant Yes
MSL -
Other details
Brand VISHAY
Part Number M64Y203KB40
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
CAD Multiple Formats EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Track Resistance 20kohm
No. of Turns 23Turns
Product Range 64Y Series
Power Rating 500mW
Resistance Tolerance ± 10%
RoHS Phthalates Compliant Yes
MSL -
Other details
Brand VISHAY
Part Number M64Y203KB40
Quantity Each
Product Information
Shipping & Returns
Description
Track Resistance 20kohm
Power Rating 500mW
Resistance Tolerance ± 10%
Part Number M64Y203KB40
Vishay M64Y203KB40 Trimmer Potentiometer 20 Kohm 23 Turns Through Hole 64Y Series 500 mW ± 10% | Tanotis