VOLEX 17271A POWER CORD IEC60320C-13/14, 10FT 13A BLACK
Product details
| Cable Length - Metric | 3m |
| Connector Type B | IEC 60320 C13 |
| Jacket Colour | Black |
| Connector Type A | IEC 60320 C14 |
| Product Range | - |
| Cable Length - Imperial | 10ft |
Other details
| Brand | VOLEX |
| Part Number | 17271A |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $32.53
-70%$32.53
$9.76VOLEX 17271A POWER CORD IEC60320C-13/14, 10FT 13A BLACK
Product details
| Cable Length - Metric | 3m |
| Connector Type B | IEC 60320 C13 |
| Jacket Colour | Black |
| Connector Type A | IEC 60320 C14 |
| Product Range | - |
| Cable Length - Imperial | 10ft |
Other details
| Brand | VOLEX |
| Part Number | 17271A |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Cable Length - Metric | 3m |
| Connector Type B | IEC 60320 C13 |
| Jacket Colour | Black |
| Connector Type A | IEC 60320 C14 |
| Product Range | - |
| Cable Length - Imperial | 10ft |
Other details
| Brand | VOLEX |
| Part Number | 17271A |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks⢠or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










