ABRACON ABLS2-18.432MHZ-D4Y-T Crystal, 18.432 MHz, SMD, 11.4mm x 4.7mm, 30 ppm, 18 pF, 30 ppm, ABLS2 Series
HomeStore
This is a Crystal, 18.432 MHz, SMD, 11.4mm x 4.7mm, 30 ppm, 18 pF, 30 ppm, ABLS2 Series product from ABRACON with the model number ABLS2-18.432MHZ-D4Y-T
Product details
Frequency Nom 18.432MHz
Crystal Case SMD, 11.4mm x 4.7mm
Frequency Stability + / - 30ppm
Load Capacitance 18pF
Frequency Tolerance + / - 30ppm
Product Range ABLS2 Series
Operating Temperature Min -40°C
Operating Temperature Max 85°C
Other details
Brand ABRACON
Part Number ABLS2-18.432MHZ-D4Y-T
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Frequency Nom 18.432MHz
Load Capacitance 18pF
Product Range ABLS2 Series
Operating Temperature Max 85°C
Other details
Brand ABRACON
Description
Frequency Nom 18.432MHz
Load Capacitance 18pF
Operating Temperature Max 85°C
ABRACON ABLS2-18.432MHZ-D4Y-T Crystal, 18.432 MHz, SMD, 11.4mm x 4.7mm, 30 ppm, 18 pF, 30 ppm, ABLS2 Series | Tanotis