Abracon ABM8-12.000MHZ-12-B1U-T Crystal 12 MHz SMD 3.2mm x 2.5mm 10 ppm pF ABM8 Series
HomeStore
This is a ABM8-12.000MHZ-12-B1U-T Crystal , 12 MHz, SMD, 3.2mm x 2.5mm, 10 ppm, 12 pF, 10 ppm, ABM8 Series product from ABRACON with the model number ABM8-12.000MHZ-12-B1U-T
Product details
Frequency Nom 12MHz
Crystal Case SMD, 3.2mm x 2.5mm
Frequency Stability + / - 10ppm
Load Capacitance 12pF
Frequency Tolerance + / - 10ppm
Product Range ABM8 Series
Operating Temperature Min -20°C
Operating Temperature Max 70°C
Other details
Brand ABRACON
Part Number ABM8-12.000MHZ-12-B1U-T
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Frequency Nom 12MHz
Load Capacitance 12pF
Product Range ABM8 Series
Operating Temperature Max 70°C
Other details
Brand ABRACON
Description
Frequency Nom 12MHz
Load Capacitance 12pF
Operating Temperature Max 70°C
Abracon ABM8-12.000MHZ-12-B1U-T Crystal 12 MHz SMD 3.2mm x 2.5mm 10 ppm pF ABM8 Series | Tanotis