APEM Q8F3CXXHR220E LED Panel Mount Indicator, Bright Chrome Bezel, Red, 8 mm, 220 VAC, 3 mA, 300 mcd, IP67
HomeStore
This is a LED Panel Mount Indicator, Bright Chrome Bezel, Red, 8 mm, 220 VAC, 3 mA, 300 mcd, IP67 product from APEM with the model number Q8F3CXXHR220E
Product details
LED Colour Red
Forward Current If 3mA
Operating Voltage 220VAC
Mounting Hole Dia 8mm
Packaging Each
Product Range Q Series
Luminous Intensity 300mcd
IP / NEMA Rating IP67
Other details
Brand APEM
Part Number Q8F3CXXHR220E
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
LED Colour Red
Forward Current If 3mA
Operating Voltage 220VAC
Mounting Hole Dia 8mm
Packaging Each
Product Range Q Series
Luminous Intensity 300mcd
IP / NEMA Rating IP67
Other details
Brand APEM
Part Number Q8F3CXXHR220E
Description
Forward Current If 3mA
Operating Voltage 220VAC
Mounting Hole Dia 8mm
Part Number Q8F3CXXHR220E
APEM Q8F3CXXHR220E LED Panel Mount Indicator, Bright Chrome Bezel, Red, 8 mm, 220 VAC, 3 mA, 300 mcd, IP67 | Tanotis