BOURNS SRP1038CC-330M Power Inductor (SMD), 33 µH, 4 A, Shielded, 6 A, SRP1038CC Series
HomeStore
Product details
Inductance: 33µH
RMS Current (Irms): 4A
Inductor Construction: Shielded
Saturation Current (Isat): 6A
Product Range: SRP1038CC Series
Inductor Case / Package: -
DC Resistance Max: 0.112ohm
Inductance Tolerance: ± 20%
Product Length: 11mm
Product Width: 10mm
Product Height: 3.8mm
Other details
Brand BOURNS
Part Number SRP1038CC-330M
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Inductance: 33µH
RMS Current (Irms): 4A
Saturation Current (Isat): 6A
Inductor Case / Package: -
DC Resistance Max: 0.112ohm
Inductance Tolerance: ± 20%
Product Length: 11mm
Product Width: 10mm
Product Height: 3.8mm
Other details
Brand BOURNS
Part Number SRP1038CC-330M
Inductance: 33µH
RMS Current (Irms): 4A
Saturation Current (Isat): 6A
DC Resistance Max: 0.112ohm
Inductance Tolerance: ± 20%
Product Length: 11mm
Product Width: 10mm
Product Height: 3.8mm
Part Number SRP1038CC-330M
BOURNS SRP1038CC-330M Power Inductor (SMD), 33 µH, 4 A, Shielded, 6 A, SRP1038CC Series | Tanotis