BOURNS SRP1265CC-100M Power Inductor (SMD), 10 µH, 12 A, Shielded, 20 A, SRP1265CC Series
HomeStore
Product details
Inductance: 10µH
RMS Current (Irms): 12A
Inductor Construction: Shielded
Saturation Current (Isat): 20A
Product Range: SRP1265CC Series
Inductor Case / Package: -
DC Resistance Max: 0.018ohm
Inductance Tolerance: ± 20%
Product Length: 13.5mm
Product Width: 12.5mm
Product Height: 6.2mm
Other details
Brand BOURNS
Part Number SRP1265CC-100M
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Inductance: 10µH
RMS Current (Irms): 12A
Saturation Current (Isat): 20A
Inductor Case / Package: -
DC Resistance Max: 0.018ohm
Inductance Tolerance: ± 20%
Product Length: 13.5mm
Product Width: 12.5mm
Product Height: 6.2mm
Other details
Brand BOURNS
Part Number SRP1265CC-100M
Inductance: 10µH
RMS Current (Irms): 12A
Saturation Current (Isat): 20A
DC Resistance Max: 0.018ohm
Inductance Tolerance: ± 20%
Product Length: 13.5mm
Product Width: 12.5mm
Product Height: 6.2mm
Part Number SRP1265CC-100M
BOURNS SRP1265CC-100M Power Inductor (SMD), 10 µH, 12 A, Shielded, 20 A, SRP1265CC Series | Tanotis