Bourns SRP7050WA-100M SRP7050WA-100M Power Inductor (SMD) 10 µH 7.2 A Shielded 8 SRP7050WA Series New
HomeStore
This is a SRP7050WA-100M Power Inductor (SMD) , 10 µH, 7.2 A, Shielded, 8 A, SRP7050WA Series New product from BOURNS with the model number SRP7050WA-100M
Other details
Brand BOURNS
Part Number SRP7050WA-100M
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Declaration of Conformity EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Other details
Brand BOURNS
Part Number SRP7050WA-100M
Description
Part Number SRP7050WA-100M
Bourns SRP7050WA-100M SRP7050WA-100M Power Inductor (SMD) 10 µH 7.2 A Shielded 8 SRP7050WA Series New | Tanotis