BOURNS SRR0604-220ML Power Inductor (SMD), 22 µH, 900 mA, 1.2 A, SRR0604 Series, 6.5mm x 6.5mm x 4.8mm, Shielded
HomeStore
This is a Power Inductor (SMD), 22 µH, 900 mA, 1.2 A, SRR0604 Series, 6.5mm x 6.5mm x 4.8mm, Shielded product from BOURNS with the model number SRR0604-220ML
Product details
Inductance 22µH
RMS Current (Irms) 900mA
Saturation Current (Isat) 1.2A
Product Range SRR0604 Series
Power Inductor Case 6.5mm x 6.5mm x 4.8mm
Inductor Construction Shielded
DC Resistance Max 0.19ohm
Inductance Tolerance ± 20%
Packaging Cut Tape
Other details
Brand BOURNS
Part Number SRR0604-220ML
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
3D Product Image EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product Change Notice EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Inductance 22µH
RMS Current (Irms) 900mA
Saturation Current (Isat) 1.2A
Product Range SRR0604 Series
Inductor Construction Shielded
DC Resistance Max 0.19ohm
Inductance Tolerance ± 20%
Packaging Cut Tape
Other details
Brand BOURNS
Part Number SRR0604-220ML
Product Information
Shipping & Returns
Description
Inductance 22µH
RMS Current (Irms) 900mA
Saturation Current (Isat) 1.2A
DC Resistance Max 0.19ohm
Inductance Tolerance ± 20%
Part Number SRR0604-220ML
BOURNS SRR0604-220ML Power Inductor (SMD), 22 µH, 900 mA, 1.2 A, SRR0604 Series, 6.5mm x 6.5mm x 4.8mm, Shielded | Tanotis