BOURNS SRR6603-222ML Surface Mount Power Inductor, SRR6603 Series, 2.2 mH, 100 mA, 28 mA, Shielded, 8.5 ohm
HomeStore
This is a Surface Mount Power Inductor, SRR6603 Series, 2.2 mH, 100 mA, 28 mA, Shielded, 8.5 ohm product from BOURNS with the model number SRR6603-222ML
Product details
Inductance Tolerance ± 20%
RMS Current (Irms) 100mA
Saturation Current (Isat) 28mA
Power Inductor Case 6.6mm x 4.4mm x 3mm
Inductance 2.2mH
Inductor Construction Shielded
Product Range SRR6603 Series
DC Resistance Max 8.5ohm
Brand BOURNS
Part Number SRR6603-222ML
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
3D Product Image EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Inductance Tolerance ± 20%
RMS Current (Irms) 100mA
Saturation Current (Isat) 28mA
Inductance 2.2mH
Inductor Construction Shielded
Product Range SRR6603 Series
DC Resistance Max 8.5ohm
Brand BOURNS
Part Number SRR6603-222ML
Product Information
Shipping & Returns
Description
Inductance Tolerance ± 20%
RMS Current (Irms) 100mA
Saturation Current (Isat) 28mA
Inductance 2.2mH
DC Resistance Max 8.5ohm
Part Number SRR6603-222ML
BOURNS SRR6603-222ML Surface Mount Power Inductor, SRR6603 Series, 2.2 mH, 100 mA, 28 mA, Shielded, 8.5 ohm | Tanotis