CGS - TE CONNECTIVITY BDS2A10010RK Resistor, Screw, 10 ohm, 100 W, 500 V, � 10%, BDS Series, Thick Film
HomeStore
This is a Resistor, Screw, 10 ohm, 100 W, 500 V, � 10%, BDS Series, Thick Film product from CGS - TE CONNECTIVITY with the model number BDS2A10010RK
Product details
Temperature Coefficient � 150ppm/�C
Power Rating 100W
Resistor Element Material Thick Film
Resistance 10ohm
Resistance Tolerance � 10%
Product Range BDS Series
Resistor Terminals Screw
Voltage Rating 500V
Other details
Brand CGS - TE CONNECTIVITY
Part Number BDS2A10010RK
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Drawing EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
3D Product Image EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Power Rating 100W
Resistance 10ohm
Resistance Tolerance � 10%
Product Range BDS Series
Resistor Terminals Screw
Voltage Rating 500V
Other details
Brand CGS - TE CONNECTIVITY
Part Number BDS2A10010RK
Product Information
Shipping & Returns
Description
Power Rating 100W
Resistance 10ohm
Resistance Tolerance � 10%
Voltage Rating 500V
Part Number BDS2A10010RK
CGS - TE CONNECTIVITY BDS2A10010RK Resistor, Screw, 10 ohm, 100 W, 500 V, � 10%, BDS Series, Thick Film | Tanotis