EPCOS B41858C9227M000 Electrolytic Capacitor, 220 µF, 100 V, B41858 Series, ± 20%, Radial Leaded, 16 mm
HomeStore
This is a Electrolytic Capacitor, 220 µF, 100 V, B41858 Series, ± 20%, Radial Leaded, 16 mm product from EPCOS with the model number B41858C9227M000
Product details
Operating Temperature Min -55°C
Capacitor Terminals Radial Leaded
Operating Temperature Max 105°C
Lifetime @ Temperature 5000 hours @ 105°C
Voltage Rating 100V
Product Range B41858 Series
Diameter 16mm
Automotive Qualification Standard AEC-Q200
ESR 0.099ohm
Capacitance 220µF
Lead Spacing 7.5mm
Capacitance Tolerance ± 20%
Packaging Each
Height 25mm
Other details
Brand EPCOS
Part Number B41858C9227M000
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Voltage Rating 100V
Product Range B41858 Series
Diameter 16mm
ESR 0.099ohm
Capacitance 220µF
Lead Spacing 7.5mm
Capacitance Tolerance ± 20%
Packaging Each
Height 25mm
Other details
Brand EPCOS
Part Number B41858C9227M000
Description
Voltage Rating 100V
Diameter 16mm
ESR 0.099ohm
Capacitance 220µF
Lead Spacing 7.5mm
Capacitance Tolerance ± 20%
Height 25mm
Part Number B41858C9227M000
EPCOS B41858C9227M000 Electrolytic Capacitor, 220 µF, 100 V, B41858 Series, ± 20%, Radial Leaded, 16 mm | Tanotis