Ideal Power 44ATM065T-P120 44ATM065T-P120 AC/DC Supply ITE & Medical 1 Output 60 W 12 V 5 A
HomeStore
  • 44ATM065T-P 65W series desktop power supply for use in medical applications
  • Single-phase AC input, single output switching power supply
  • Means of protection: 2 X MOPP
  • Touch current is less than 100µA
  • Regulated output with low ripple noise
  • Safety agency requirements and EMI/EMS certified
  • Meets DoE Level VI, Energy Star, ErP Stage 2
  • IEC C14 connector
  • Dimension is 119mm x 60mm x 36mm (L x W x H)
Other details
Brand IDEAL POWER
Part Number 44ATM065T-P120
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
  • IEC C14 connector
Other details
Brand IDEAL POWER
Part Number 44ATM065T-P120
Description
Part Number 44ATM065T-P120
Ideal Power 44ATM065T-P120 44ATM065T-P120 AC/DC Supply ITE & Medical 1 Output 60 W 12 V 5 A | Tanotis