Ixys Semiconductor IXTK140N20P Power Mosfet Polarfet N Channel 200 V 140 A 0.018 ohm TO-264 Through Hole
HomeStore
  • International standard packages
  • Unclamped inductive switching (UIS) rating
  • Low package inductance - Easy to drive and to protect
  • Easy to mount
  • Space saving
Applications
Power Management
Other details
Brand IXYS SEMICONDUCTOR
Part Number IXTK140N20P
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
  • Easy to mount
  • Space saving
Applications
Power Management
Other details
Brand IXYS SEMICONDUCTOR
Part Number IXTK140N20P
Description
Part Number IXTK140N20P
Ixys Semiconductor IXTK140N20P Power Mosfet Polarfet N Channel 200 V 140 A 0.018 ohm TO-264 Through Hole | Tanotis