Kemet ALS30A103DE063 ALS30A103DE063 Electrolytic Capacitor Long Life 10000 µF 63 V ± 20% Screw 11000 Hours @ 85°C
HomeStore
  • Compact size
  • Long Life
  • Excellent surge voltage capability
  • M5 Thread
  • 14mR at 10kHz/20°C Maximum impedance
  • Optimized designs available
  • Operational Life: 11000 Hrs
Applications
Footnotes Is not shipped with any hardware or accessories/not supplied
Other details
Brand KEMET
Part Number ALS30A103DE063
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Manufacturer Catalogue EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
CAD Multiple Formats EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
  • Compact size
  • Long Life
  • M5 Thread
  • Optimized designs available
  • Operational Life: 11000 Hrs
Applications
Other details
Brand KEMET
Part Number ALS30A103DE063
Quantity Each
Product Information
Shipping & Returns
Description
Part Number ALS30A103DE063
Kemet ALS30A103DE063 ALS30A103DE063 Electrolytic Capacitor Long Life 10000 µF 63 V ± 20% Screw 11000 Hours @ 85°C | Tanotis